Od sprawności układu hamulcowego w dużej mierze zależy bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem, dlatego po zauważeniu jakichkolwiek nieprawidłowości w tym zakresie, należy niezwłocznie zgłosić się do serwisu. W serwisie Niedźwiedź-Lock od lat pomagamy klientom z Lubonia, okolicznych miejscowości i z samego Poznania. Naprawa hamulców fachowo i na czas? U nas to gwarantowane. Zapraszamy!

Wymiana klocków hamulcowych

Klocki hamulcowe to jedne z kluczowych elementów układu hamulcowego samochodu. Z czasem ulegają naturalnemu starciu, czego skutkiem jest wydłużenie drogi hamowania. Z reguły jeśli grubość okładziny klocka wynosi mniej niż 3 mm, jest on kwalifikowany do wymiany. Wymiana klocków hamulcowych konieczna jest także wtedy, gdy dojdzie do przegrzania klocka. Usterka ta powoduje, że musimy znacznie zwiększyć siłę nacisku na pedał hamulca, aby zahamować na takim samym odcinku, na jakim zahamowalibyśmy przy sprawnie działających klockach.

Z wymianą klocków nie warto zwlekać, gdyż mocno zużyte powodują nadmierną eksploatację tarcz hamulcowych, przez co po pewnym czasie i one będą wymagały wymiany, a to pociągnie za sobą duże wyższe koszty. Cena wymiany klocków hamulcowych uzależniona jest od konkretnego modelu samochodu. Zapraszamy do kontaktu w celu dowiedzenia się, ile kosztuje wymiana klocków hamulcowych w Twoim aucie.

Wymiana tarcz hamulcowych

Wiele osób zastanawia się, kiedy wymienić tarcze hamulcowe. Warto wiedzieć zużywają się one wolniej, niż klocki, choć wiele zależy od stylu jazdy i samego modelu samochodu, gdyż w większych, ciężkich autach tarcze zużyją się szybciej. Z reguły wymiana tarcz hamulcowych zalecana jest po przejechaniu 60-80 tys. km. Podobnie jak w przypadku klocków, zużycie tarcie wyraża się w zmniejszeniu jej grubości. Przyjmuje się, że jeśli grubość jest około 2 mm mniejsza niż zalecana przez producenta, to tarcza kwalifikuje się do wymiany.

Niezwłoczna wymiana tarcz hamulcowych konieczna jest w przypadku usterki, takiej jak pęknięcie czy skrzywienie tarczy, ale również wtedy, gdy na tarczy powstanie korozja lub gdy dojdzie do przegrzania tarcz hamulcowych. Częstym objawem uszkodzonych tarcz jest to, że podczas hamowania odczuwalne są drgania – na kierownicy, w okolicach zawieszenia albo na całym podwoziu. Trzeba pamiętać, że wymiana tarcz hamulcowych nie może obejmować pojedynczej tarczy – zawsze wymienia się je parami, aby zapewnić taką samą skuteczność hamowania w obu kołach. Zapraszamy do kontaktu celem poznania ceny wymiany tarcz i klocków w konkretnym modelu samochodu.

Wymiana płynu hamulcowego

Regularne dolewanie płynu hamulcowego to ważna sprawa, o której właściciele aut zwykle pamiętają, ale nie wszyscy liczą się z tym, że co jakiś czas konieczna jest całkowita wymiana płynu hamulcowego. Poznań, Luboń i okoliczne miejscowości mogą skorzystać z usługi wymiany, która realizowana jest przez nasz serwis. Trzeba wiedzieć, że przy każdym otwarciu zbiorniczka do płynu przedostają się mikroskopijne cząstki wody i innych zanieczyszczeń, które wraz z płynem wędrują do przewodów hamulcowych i mogą zaburzać ich prawidłowe działanie.

Co ile wymieniać płyn hamulcowy? W starszych modelach aut producenci zwykle zalecali wymianę co 4 lata, ale obecnie praktykuje się wymianę co 2 lata. Pamiętajmy, że zużyty albo zanieczyszczony płyn może znacznie obniżać skuteczność hamowania, a nawet zupełnie go uniemożliwić. O tym, że konieczna jest wymiana płynu hamulcowego, możemy zorientować się, gdy naciskając pedał hamulca mamy wrażenie, iż jest on „miękki”, czyli łatwo wciska się do końca, a nie przekłada się to na dużą skuteczność hamowania.

Naprawa i regeneracja zacisków hamulcowych – Poznań

Problemy z zaciskami hamulcowymi mogą dawać o sobie znać w różny sposób – poprzez grzanie się hamulców w czasie jazdy, drgania lub znoszenie pojazdu podczas hamowania, szybkie zużywanie klocków i tarcz hamulcowych, wycieki płynu czy poprzez zwiększone zużycie paliwa. Receptą na te problemy jest naprawa i regeneracja zacisków hamulca. Dlaczego regeneracja, a nie wymiana? Gdyż osiągniemy praktycznie taki sam efekt, a zapłacimy znacznie mniej.

Naprawa zacisku hamulca to bardzo ważna kwestia, gdyż jest to element, od którego zależy siła hamowania, a więc w dalszej perspektywie – bezpieczeństwo jazdy. Regeneracja tego elementu układu hamulcowego zwykle wymagana jest co kilka lat. Zapraszamy do kontaktu celem uzyskania informacji o cenie regeneracji zacisków hamulcowych, gdyż jest ona różna w zależności od modelu auta i stanu zacisku.

Serdecznie zapraszamy klientów z Lubonia, okolicznych miejscowości i z Poznania – serwis układów hamulcowych Niedźwiedź-Lock to zespół doświadczonych mechaników, którzy sprawnie i skutecznie usuną wszelkie usterki związane z układem hamowania.

cropped-logo-do-naklejek-2019-ang2-1.png

Serwis Samochodowy Niedźwiedź-Lock to kompleksowe usługi z zakresu mechaniki samochodowej. 40 lat doświadczenia w branży motoryzacyjnej gwarantuje profesjonalnie i rzetelnie wykonane usługi.

KONTAKT

570 901 901
biuro@serwisniedzwiedzia.pl

ul. Przemysłowa 6,
62-030 Luboń

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Piątek: 8.00 – 16:00
Sobota – Niedziela: nieczynne