Wymiana olejów i płynów

Wymiana olejów i płynów w samochodzie to jedna z usług, jakie świadczy Serwis Niedźwiedzia w Luboniu. W kontekście sprawności auta to bardzo istotna czynność, jaką należy wykonywać regularnie zgodnie z zaleceniem producentów. Zaniedbania w tym obszarze mogą doprowadzić do licznych usterek, zakłócając poprawne funkcjonowanie pojazdu.

Rodzaje płynów i olejów stosowanych w autach

Wymiana płynów eksploatacyjnych i olejów podczas pobytu samochodu w autoserwisie to najlepszy sposób na prawidłowe przeprowadzenie tej czynności. W autach stosowane są następujące rodzaje olejów oraz płynów eksploatacyjnych:

  • olej silnikowy

Wymiana oleju silnikowego jest czymś, o czym kierowca powinien pamiętać w pierwszej kolejności, gdyż to właśnie dzięki temu olejowi silnik działa płynnie. Nieustannie należy kontrolować jego poziom, aby nie dopuścić do braków w tym zakresie.

  • olej do skrzyni biegów

Pomimo że to olej silnikowy jest najważniejszy w samochodzie, to nie wolno zapominać o systematycznej wymianie oleju do skrzyni biegów. W przeciwnym razie może dojść do awarii skrzyni biegów i do konieczności jej wymiany. W tym momencie wiele zależy od tego, jaka skrzynia biegów znajduje się na wyposażeniu pojazdu – manualna czy automatyczna. Wpływ na częstotliwość wymiany oleju mają również przebieg oraz marka i model samochodu.

  • płyn hamulcowy

Wymiana płynu hamulcowego ma ogromny wpływ na siłę hamowania, co z kolei przekłada się na bezpieczeństwo jazdy. Niedopilnowanie tej czynności może doprowadzić nawet do całkowitego spadku skuteczności hamowania.

  • płyn chłodniczy

Dużą zaletą płynów chłodniczych jest to, że wraz z upływem lat nie tracą one swoich właściwości. Niemniej niezbędne jest kontrolowanie poziomu tego płynu w aucie – braki trzeba na bieżąco uzupełniać.

  • płyn wspomagania układu kierowniczego i inne płyny

Wymiana płynu wspomagania układu kierowniczego należy raczej do rzadkości, ale nie zmienia to faktu, że jego poziom powinien być sprawdzany. Co się zaś tyczy innych płynów eksploatacyjnych, to chodzi tu o płyn do spryskiwaczy – wymienia się go w przypadku takiej potrzeby, w zależności od warunków atmosferycznych i temperatury panującej na dworze.

Wymiana oleju i płynów w samochodzie – jak często?

W Serwisie Niedźwiedzia dokonujemy wymiany olejów i płynów niezbędnych dla odpowiedniego działania pojazdu. Oto jak często należy korzystać z omawianej usługi:

  • wymiana oleju silnikowego – minimum raz w roku, co 15 tys. km,
  • wymiana oleju do skrzyni biegów – w przypadku skrzyń manualnych zalecana jest po przejechaniu 80-100 tys. km; w przypadku automatów pierwszej wymiany oleju dokonuje się przejechaniu 60-120 tys. km, a następnych co 40-100 tys. km,
  • wymiana płynu hamulcowego i chłodniczego – minimum co 2 lata, co 60 tys. km,
  • wymiana płynu wspomagania układu kierowniczego – raz na parę lat.

Na czym polega wymiana płynów i olejów?

W zakresie wymiany olejów i płynów świadczymy kompleksowe usługi. Polegają one na wymianie wszystkich wymienionych powyżej olejów i płynów, a także na sprzedaży tego typu preparatów sygnowanych markami sprawdzonych producentów. Każdy kierowca decydujący się na skorzystanie z naszej usługi może mieć pewność, że otrzyma płyny i oleje wyłącznie najlepszej jakości. Wszystkie niezbędne związane z tym czynności są wykonywane profesjonalnie z dbałością o wszelakie detale, co pozwala na wydłużenie żywotności silnika i całego pojazdu. Aby nie doszło do żadnych uszkodzeń, najrozsądniej jest powierzyć to zadanie specjalistom. Koszt wymiany oleju i płynów eksploatacyjnych zależy od paru ważnych czynników – zachęcamy do tego, aby sprawdzić naszą ofertę.

Wymiana płynów w samochodzie na zimę

W okresie zimowym kwestie związane z bezpieczeństwem użytkowania auta nabierają szczególnego znaczenia. W ramach przygotowania samochodów do zimy trzeba przede wszystkim mieć na względzie wymianę płynu chłodniczego i do spryskiwaczy. Nie wiąże się to z wysokim wydatkiem, a w celu zorientowania się w szczegółach usługi i umówienia się na wizytę wystarczy skontaktować się z naszym serwisem.

cropped-logo-do-naklejek-2019-ang2-1.png

Serwis Samochodowy Niedźwiedź-Lock to kompleksowe usługi z zakresu mechaniki samochodowej. 40 lat doświadczenia w branży motoryzacyjnej gwarantuje profesjonalnie i rzetelnie wykonane usługi.

KONTAKT

570 901 901
biuro@serwisniedzwiedzia.pl

ul. Przemysłowa 6,
62-030 Luboń

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Piątek: 8.00 – 16:00
Sobota – Niedziela: nieczynne