Serwis klimatyzacji samochodowej – Poznań, Luboń

Od lat prowadzimy serwis klimatyzacji samochodowej. Poznań, Luboń i mieszkańcy innych okolicznych miejscowości chętnie korzystają z naszej kompleksowej oferty w zakresie naprawy, konserwacji oraz czyszczenia klimatyzacji we wszystkich typach pojazdów.

Przegląd klimatyzacji samochodowej

Przegląd klimatyzacji samochodowej powinien być wykonywany raz na rok. W ramach tej usługi dokonuje się sprawdzenia ilości czynnika chłodzącego oraz szczelności układu. Każdego roku w wyniku użytkowania klimatyzacji ilość czynnika chłodzącego zmniejsza się o 50-100 gram, co stanowi około 10-15% całkowitej ilości, która znajduje się w układzie. Trzeba wiedzieć, że niedostatek czynnika obniża wydajność klimatyzacji, nawet jeśli jest ona w pełni sprawna, dlatego tak ważne jest regularne uzupełnianie klimatyzacji. Z kolei jeżeli podczas przeglądu okaże się, że ubytek czynnika chłodzącego jest większy, niż standardowy, oznacza to konieczność naprawy klimatyzacji samochodowej.

Z kolei kontrola szczelności układu wykonywana w ramach przeglądu klimatyzacji samochodowej to równie ważna czynność, gdyż odpowiednio wczesne wykrycie nieszczelności zapobiegnie ubytkowi czynnika chłodzącego oraz oleju smarnego, który mógłby doprowadzić do awarii jednego z najważniejszych elementów układu klimatyzacji – sprężarki. Wykrycie nieszczelności i naprawa klimatyzacji samochodowej jest też konieczna z tego względu, że usterka ta pogarsza wydajność chłodzenia i sprawia, że klimatyzacja wydaje dziwne odgłosy.

Uzupełnianie klimatyzacji

Napełnianie klimatyzacji samochodowej to nic innego jak uzupełnianie ubytku czynnika chłodzącego. Na tę usługę najlepiej wybrać się wiosną, aby przygotować auto na ciepłe dni, kiedy to podczas chłodzenia pojazdu zużywa się więcej czynnika. Omawiana usługa potocznie określana jest jako nabijanie klimatyzacji samochodowej i trwa około godziny. Przy okazji sprawdzana jest szczelność układu, a oprócz samego czynnika uzupełniany jest także środek smarujący.

Uzupełnianie klimatyzacji to konieczność, jeśli chcemy cieszyć się wydajną klimatyzacją i nie narażać jej na uszkodzenia. Cena nabicia klimatyzacji różni się w zależności od tego, czy klimatyzacja działa w oparciu o stary czy nowy czynnik chłodzący. Stary to czynnik R134a i jego koszt to około 30 zł/100 g, natomiast nowy czynnik – R-1234yf obowiązkowo stosowany jest w pojazdach sprzedawanych na terenie UE od 2017 roku i jego cena to około 80 zł/100 g. W zależności od producenta i modelu auta, ilość czynnika niezbędnego do prawidłowego działania klimatyzacji może być nieco inna.

Naprawa klimatyzacji samochodowej – Poznań, Luboń

Pierwszym krokiem do skutecznej naprawy jest dokładna diagnostyka klimatyzacji. W naszym serwisie dysponujemy nowoczesnym sprzętem umożliwiającym przeprowadzenie elektronicznej diagnostyki systemu. Nie opieramy się jednak wyłącznie na jego wynikach, ale korzystamy z naszego bogatego doświadczenia i wiedzy, dzięki której sprawnie identyfikujemy przyczynę usterki i przystępujemy do naprawy klimatyzacji samochodowej.

Diagnostyka klimatyzacji to dość szerokie zagadnienie, gdyż układ ten składa się z szeregu elementów takich jak czujniki, osuszacz, skraplacz, kompresor, zaworki czy przewody ciśnieniowe. Awaria jednego z nich może zaburzyć działanie całej klimatyzacji. Wielu klientów z Poznania naprawę klimatyzacji samochodowej chętnie powierza właśnie naszemu serwisowi, gdyż jeśli jest to możliwe, zawsze dążymy do naprawy uszkodzonego elementu, aby koszty usługi były jak najniższe, a dopiero jeśli naprawa jest niemożliwa – wymieniamy element na nowy.

Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej

Układ klimatyzacji podatny jest na zawilgocenie, a jak wiemy – wilgoć to idealne warunki do rozwoju bakterii i grzybów. W dalszej perspektywie mogą one być szkodliwe dla naszego zdrowia, dlatego ważne jest regularne czyszczenie klimatyzacji samochodowej – przynajmniej raz w roku. Nieodgrzybiona klimatyzacja może powodować alergie, ale i poważne choroby układu oddechowego, takie jak astma. Wpływa także na obniżenie wydajności klimatyzacji, zwiększenie zużycia paliwa i obniża komfort podróżowania autem, ze względu na wydobywający się z klimatyzacji nieprzyjemny zapach.

W sieci można znaleźć wiele podpowiedzi na temat odgrzybiania klimatyzacji samochodowej samodzielnie, ale zwykle opierają się one na wykorzystaniu preparatów na bazie chloru, który ma nieporównywalnie słabsze działanie bakteriobójcze w porównaniu z ozonem, który wykorzystywany jest podczas czyszczenia w serwisie. Cena ozonowania klimatyzacji zwykle nie przekracza 100 zł, a oprócz skutecznej dezynfekcji, zapewnia również skuteczne usuwanie z auta nieprzyjemnych zapachów. Dodatkowo usługa odgrzybiania klimatyzacji samochodowej zawsze połączona jest z wymianą filtra kabinowego.


Serdecznie zapraszamy klientów z okolicznych miejscowości i z Poznania – serwis klimatyzacji samochodowej Niedźwiedź-Lock służy fachową i szybką pomocą we wszelkich problemach związanych z klimatyzacją samochodową.

cropped-logo-do-naklejek-2019-ang2-1.png

Serwis Samochodowy Niedźwiedź-Lock to kompleksowe usługi z zakresu mechaniki samochodowej. 40 lat doświadczenia w branży motoryzacyjnej gwarantuje profesjonalnie i rzetelnie wykonane usługi.

KONTAKT

570 901 901
biuro@serwisniedzwiedzia.pl

ul. Przemysłowa 6,
62-030 Luboń

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Piątek: 8.00 – 16:00
Sobota – Niedziela: nieczynne